Dom Opieki Port

Całodobowy Dom Opieki dla Osób Starszych i Chorych Będzin


Nasza nowoczesna placówka działa od 2015 r. Jej siedzibą jest trzykondygnacyjny budynek, po kapitalnym remoncie i modernizacji. Pensjonariusze mają tutaj do dyspozycji siedemnaście dwu- i trzyosobowych pokoi. Każdy z nich posiada własny węzeł sanitarny (umywalka, toaleta i prysznic), przystosowany dla osób poruszających się na wózkach. Pokoje rozlokowane są na parterze oraz na pierwszym i drugim piętrze. Komunikację pomiędzy nimi ułatwia m.in. przestronna winda łóżkowa. Jedno z wejść do windy zlokalizowane jest na zewnątrz budynku – poziom gruntu.

dom starosci Będzin
dom starosci Będzin
dom starosci Będzin
dom starosci Będzin

PORT oferuje pobyty jednodniowe, całodobowe, tygodniowe lub wielotygodniowe. Placówka zapewnia opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, duszpasterską i psychologiczną. Opieka pielęgniarska obejmuje m.in. pielęgnację odleżyn, karmienie przez sondę i podawanie leków w kroplówkach. Nasz personel pomaga pensjonariuszom w codziennych czynnościach, w tym toalecie, ubieraniu się oraz spacerach. Organizujemy czas wolny, zajęcia rekreacyjne, imprezy okolicznościowe. Budynek otacza skwer z ławkami, który sprzyja wypoczynkowi i rekreacji na wolnym powietrzu.


Estetyczne i funkcjonalne pokoje mają szerokie, wygodne łóżka. Każde z nich posiada automatyczną regulację wysokości leża oraz poszczególnych jego elementów – wezgłowia oraz nóg. Przy łóżkach zamontowane są uchwyty na kroplówki. Pensjonariusze, w pozycji leżącej, mogą korzystać z przyjaznych stolików – ułatwiających jedzenie, czytanie lub pisanie.


Placówka dysponuje kuchnią centralną (na parterze) oraz aneksami kuchennymi na każdym z pięter. Posiłki dostarczane są przez profesjonalną firmę cateringową. Całodzienne wyżywienie składa się z pięciu posiłków oraz drobnych przekąsek. Napoje dostępne są bez ograniczeń.


PielęgnacjaOpiekaRehabilitacjaTroska


Nasz Ośrodek

Wybrane zdjęcia naszego ośrodka - kliknij aby powiększyć.


Dokumenty

Kliknij aby pobrać niezbędne dokumenty.


Dział w Przygotowaniu

Lokalizacja

42-580 Wojkowice ul. Kopalniana 1


Odległości okolicznych miast: Będzin– 9 km, Bytom – 11 km, Chorzów – 14 km, Ruda Śląska - 13km, Czeladź – 9 km, Katowice – 20 km, Siemianowice Śląskie – 7 km, Sosnowiec – 14 km

Konakt


Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, bądź chcieliby Państwo uzyskać szczegółowe informacje na temat naszego domu opieki, gorąco zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście w sekretariacie domu opieki PORT.

+48 575 390 036

+48 575 234 412

info@domopiekiport.pl


Wyślij Wiadomość