Dom Opieki Port

Całodobowy Dom Opieki dla Osób Starszych i Chorych Ruda Śląska


Nasza nowoczesna placówka działa od 2015 r. Jej siedzibą jest trzykondygnacyjny budynek, po kapitalnym remoncie i modernizacji. Pensjonariusze mają tutaj do dyspozycji siedemnaście dwu- i trzyosobowych pokoi. Każdy z nich posiada własny węzeł sanitarny (umywalka, toaleta i prysznic), przystosowany dla osób poruszających się na wózkach. Pokoje rozlokowane są na parterze oraz na pierwszym i drugim piętrze. Komunikację pomiędzy nimi ułatwia m.in. przestronna winda łóżkowa. Jedno z wejść do windy zlokalizowane jest na zewnątrz budynku – poziom gruntu.

dom starosci Ruda Śląska
dom starosci Ruda Śląska
dom starosci Ruda Śląska
dom starosci Ruda Śląska

PORT oferuje pobyty jednodniowe, całodobowe, tygodniowe lub wielotygodniowe. Placówka zapewnia opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, duszpasterską i psychologiczną. Opieka pielęgniarska obejmuje m.in. pielęgnację odleżyn, karmienie przez sondę i podawanie leków w kroplówkach. Nasz personel pomaga pensjonariuszom w codziennych czynnościach, w tym toalecie, ubieraniu się oraz spacerach. Organizujemy czas wolny, zajęcia rekreacyjne, imprezy okolicznościowe. Budynek otacza skwer z ławkami, który sprzyja wypoczynkowi i rekreacji na wolnym powietrzu.


Estetyczne i funkcjonalne pokoje mają szerokie, wygodne łóżka. Każde z nich posiada automatyczną regulację wysokości leża oraz poszczególnych jego elementów – wezgłowia oraz nóg. Przy łóżkach zamontowane są uchwyty na kroplówki. Pensjonariusze, w pozycji leżącej, mogą korzystać z przyjaznych stolików – ułatwiających jedzenie, czytanie lub pisanie.


Placówka dysponuje kuchnią centralną (na parterze) oraz aneksami kuchennymi na każdym z pięter. Posiłki dostarczane są przez profesjonalną firmę cateringową. Całodzienne wyżywienie składa się z pięciu posiłków oraz drobnych przekąsek. Napoje dostępne są bez ograniczeń.


PielęgnacjaOpiekaRehabilitacjaTroska


Nasz Ośrodek

Wybrane zdjęcia naszego ośrodka - kliknij aby powiększyć.


Dokumenty

Kliknij aby pobrać niezbędne dokumenty.


Dział w Przygotowaniu

Lokalizacja

42-580 Wojkowice ul. Kopalniana 1


Odległości okolicznych miast: Będzin– 9 km, Bytom – 11 km, Chorzów – 14 km, Ruda Śląska - 13km, Czeladź – 9 km, Katowice – 20 km, Siemianowice Śląskie – 7 km, Sosnowiec – 14 km

Konakt


Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, bądź chcieliby Państwo uzyskać szczegółowe informacje na temat naszego domu opieki, gorąco zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście w sekretariacie domu opieki PORT.

+48 575 390 036

+48 575 234 412

info@domopiekiport.pl


Wyślij Wiadomość